Wycieczki do Rosji

wycieczki do Rosji Rosja Rosja, oficjalnie Federacja Rosyjska, zajmuje około jednej trzeciej powierzchni Eurazji - wschodnią część Europy i północną część Azji. Pod względem powierzchni Rosja zajmuję pierwsze miejsce w świecie: cała jej powierzchnia wynosi 17,1 mln. km², to jest 1/9 całego wszystkich lądów Ziemi.

Wycieczki do Petersburga

W okresie od drugiej połowy maja do połowy lipca znaczną popularnością cieszą się wycieczki do Petersburga. To okres "białych nocy", charakteryzujących się znacznie wydłużonym operowaniem słońca na niebie i krótką nocą. Okres "białych nocy" to również szczyt sezonu turystycznego w Petersburgu - ceny hoteli znacznie wzrastają, wzrasta również liczba turystów przybywających do grodu nad Newą. My zachęcamy do odwiedzenia Petersburga w okresie koniec lipca - wrzesień, albowiem pozwalają na to warunki pogodowe, a ceny w hotelach są znacząco obniżone.

Wycieczki do Moskwy

W odróżnieniu od Petersburga najlepszym czasem na organizację wycieczek do Moskwy jest okres letni, gdy wielu mieszkańców Moskwy wyjeżdża na urlopy (znacznie mniejsza liczba korków na ulicach, mniejsze tłumy w moskiewskim metrze) i ceny hoteli zostają mocno obniżone (brak imprez targowych, z których słynie Moskwa). Największe atrakcje turystyczne Moskwy czekają na odkrycie: zwiedzanie Kremla, Galerii Trietiakowskiej, Carycyna czy moskiewskich soborów nie stanowi żadnego problemu.

Wycieczki do Pskowa i Nowogrodu

Psków i Nowogród to jedne z najstarszych miast obecnej Rosji. Imponujaca architektura (większość na szczęście ocalała po latach komunistycznej pożogi), strategicznie położone fortece (zwane kremlami), wielka historia demokracji nowogrodzkiej oraz historyczne walki o strategicznie położony Psków (np. prowadzone m.in. przez Stefana Batorego) to bogate dziedzictwo kulturowe, przyciągające co roku wielu turystów z całego świata.

Copyright © 2013   TOURPOL   wycieczki krajowe i zagraniczne   kontakt | nota prawna
Witryna internetowa wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies), wyłączyć ten mechanizm można w ustawieniach swojej przeglądarki, więcej na: polityka prywatnosci